Przed Enea Czarnymi Radom pierwszy mecz przed własną publicznością!

W środę (25 października) o godzinie 16:00 w hali Radomskiego Centrum Sportu, swój premierowy mecz przed własną publicznością w tym sezonie rozegrają siatkarze Enea Czarnych Radom! W ramach 2.kolejki podopieczni Pawła Woickiego zmierzą się z zespołem Trefla Gdańsk.Trefl Gdańsk sezon 2023/2024 rozpoczął od zwycięstwa. Podopieczni trenera Igora Juricicia w pierwszej kolejce pokonali na wyjeździe GKS Katowice 3:0. W zespole Trefla nie doszło do wielu zmian przed bieżącymi rozgrywkami. Po sezonie 2022/2023 z klubem z Gdańska pożegnało się trzech zawodników: Luke Perry, Bartłomiej Bołądź oraz Mariusz Wlazły, który zakończył sportową karierę. Trefl wzmocnili z kolei Voitto Köykkä oraz Kewin Sasak. W Treflu na sezon 2023/2024 pozostali: Lukas Kampa, Karol Urbanowicz, Aleksiej Nasewicz, Patryk Niemiec, Jakub Czerwiński, Piotr Orczyk, Mikołaj Sawicki, Kamil Droszyński, Jordan Zaleszczyk, Janusz Gałązka, Dawid Pruszkowski oraz Jan Franchi Maritnez.

Enea Czarni Radom na inaugurację nowego sezonu musieli zaznać goryczy porażki. Wojskowi w 1. kolejce ulegli na wyjeździe drużynie Bogdanki LUK Lublin. Podopieczni Pawła Zagumnego mają przed sobą teraz szansę nie tylko na pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie, ale również na przełamanie passy porażek w hali Radomskiego Centrum Sportu, w której WKS jeszcze nie wygrał. 

Po meczu z Treflem Gdańsk, siatkarze Enea Czarnych Radom w sobotę (28 października) rozegrają kolejny mecz w hali sportowej RCS przy ul. Struga 63. Wówczas rywalem Wojskowych będzie Projekt Warszawa.

Mecz Enea Czarni Radom - Trefl Gdańsk, rozegrany zostanie 25 października (środa) o godzinie 16:00 w hali sportowej Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga 63. Bilety na mecz dostępne są do nabycia na stronie www.skle.rcsradom.pl. Bilety na mecz będą również dostępne w kasach hali - sprzedaż ruszy od godziny 15:00. Mecz transmitowany będzie również przez telewizję Polsat Sport. 

Zestaw par 2.kolejki PlusLigi mężczyzn:

PGE GiEK Skra Bełchatów - KGHM Cuprum Lubin
Bogdanka LUK Lublin - Barkom Kazhany Lwów
Enea Czarni Radom - Trefl Gdańsk
Projekt Warszawa - GKS Katowice
Ślepsk Malow Suwałki - Asseco Resovia Rzeszów
Aluron CMC Warta Zawiercie - Exacts Systems Hemarpol Częstochowa
Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn
Grupa AZOTY ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PSG Stal Nysa