Enea Czarni Radom zagrają na terenie Mistrza Polski

W czwartek (16 listopada) podopieczni Pawła Woickiego ponownie zameldują się na parkiecie PlusLigi. Po domowym meczu z Aluron CMC Wartą, tym razem Enea Czarni Radom zmierzą się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Pojedynek z Mistrzem Polski zaplanowany został na godzinę 16:00 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.Przed Enea Czarnymi Radom kolejne ligowe zmagania w bieżącym sezonie PlusLigi. Po spotkaniu przed własną publicznością, teraz podopieczni Pawła Zagumnego wybiorą się do Jastrzębia-Zdrój, gdzie czekać ich będzie starcie z Mistrzem Polski. 

Jastrzębski Węgiel już na początku nowego sezonu udowadnia, że zespół Marcelo Mendeza znajduje się w bardzo wysokiej formie. W dotychczas pięciu rozegranych meczach, aktualni Mistrzowie Polski zapisali na swoim koncie komplet zwycięstw. Jastrzębski Węgiel okazał się lepszy od PSG Stali Nysa, Indykpol AZS-u Olsztyn, Exact Systems Hemarpol Częstochowa, Asseco Resovii Rzeszów oraz GKS-u Katowice. Przed rozgrywkami 2023/2024 w składzie Mistrza Polski doszło do kilku roszad kadrowych.Z Jastrzębskim Węglem pożegnali się: Stephen Boyer, Maksymilian Granieczny, Łukasz Wiśniewski, Trevor Clevenot, Jakub Macyra, Jan Hadrava, Dawid Dryja, Kamil Dębski oraz Eemi Tervaportti. W ich miejsce klub z Jastrzębia-Zdroju zakontraktował: Mateusza Jóźwika, Jeana Patriego, Ryana Sclatera, Adriana Markowskiego, Marko Sedlacka, Bartosza Makosia, Edvinsa Skrudersa oraz Norberta Hubera.

Enea Czarni Radom do starcia z Mistrzem Polski podejdą po serii pięciu porażek z rzędu. W ostatniej kolejce podopieczni Pawła Woickiego przegrali na własnym parkiecie z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Wojskowi nie zdołali jeszcze w tym sezonie zapunktować na parkietach PlusLigi mężczyzn, będąc na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. 

Mecz Jastrzębski Węgiel - Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie 16 listopada (czwartek) o godzinie 16:00 w hali sportowej w Jastrzębiu-Zdrój. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.