Po meczu z Jastrzębskim Węglem, Wojskowi zmierzą się z wicemistrzem Polski

W czwartek (16 listopada) Enea Czarni Radom grali na terenie Mistrza Polski. W niedzielę (19 listopada) Wojskowi ponownie zameldują się na parkiecie PlusLigi. Tym razem podopieczni Pawła Woickiego o punkty do ligowej tabeli powalczą w hali Radomskiego Centrum Sportu. Rywalem WKS-u będzie wicemistrz Polski i trzykrotny triumfator Ligi Mistrzów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.Trzy dni po pojedynku w hali sportowej w Jastrzębiu-Zdroju, podopieczni Pawła Woickiego ponownie zagrają o ligowe punkty. Tym razem Enea Czarni Radom zameldują się we własnej hali, a rywalem będzie aktualny wicemistrz Polski i zdobywca Pucharu Ligi Mistrzów 2023 - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Kędzierzynianie w trwającym sezonie PlusLigi, zapisali na swoje konto 4. zwycięstwa i ponieśli 2. porażki. ZAKSA wygrała pojedynki z PGE GieK Skrą Bełchatów, PSG Stalą Nysa, Indykpol AZS-em Olsztyn oraz GKS-em Katowice. Przegrane z kolei wicemistrzowie Polski zanotowali w starciach z beniaminkiem z Częstochowy oraz Asseco Resovią Rzeszów. ZAKSA ma za sobą również pierwszą, pucharową zdobycz. W meczu o Super Puchar Polski podopieczni Toumasa Sammelvuo pokonali po tie-breaku Jastrzębski Węgiel.ZAKSA po ubiegłym roku dokonała również kilku zmian w swoim składzie. Z klubem z Kędzierzyna-Koźla pożegnali się: Norbert Huber oraz Adrian Staszewski. W ich miejsce ZAKSA zakontraktowała: Andreasa Takvama, a także Daniela Chitigoi. Niestety w trakcie bieżącego sezonu w zespole z Kędzierzyna-Koźla doszło do wielu urazów. W skutek problemów zdrowotnych wicemistrzowie Polski zakontraktowali Jakuba Szymańskiego oraz Radosława Gila.

Radomianie do meczu z ZAKSĄ przystąpią po pojedynku w Jastrzębiu-Zdroju. Wojskowi nie zdołali zapunktować na terenie Mistrza Polski, przegrywając w trzech odsłonach. Enea Czarni Radom przed 7. kolejką zajmują ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi. Wojskowi jak dotąd musieli uznać wyższość klubów z Lublina, Gdańska, Warszawy, Suwałk, Zawiercia i Jastrzębia-Zdrój. Mecz Enea Czarni Radom - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, rozegrany zostanie 19 listopada o godzinie 14:45 w hali Radomskiego Centrum Sportu, przy ul. Struga 63. Bilety na mecz dostępne są w sprzedaży internetowej https://sklep.rcsradom.pl/. Dodatkowo wejściówki będzie można nabyć w dniu meczu w kasach hali RCS od godziny 13:45. Serdecznie zapraszamy na mecz! Pojedynek transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.