Niewykorzystana szansa Wojskowych na terenie PSG Stali (VIDEO)

Siatkarze Enea Czarnych Radom w ramach 8. kolejki PlusLigi mężczyzn, wybrali się do Nysy, gdzie zmierzyli się z miejscowym zespołem PSG Stali. Pojedynek na terenie "Stalowców" zakończył się po czterosetowej walce, z której zwycięsko wyszli podopieczni Daniela Plińskiego.

PLUSLIGA: PSG STAL NYSA - ENEA CZARNI RADOM (GALERIA)

Pojedynek w hali Nysa lepiej rozpoczął się dla siatkarzy PSG Stali. Podopieczni Daniela Plińskiego w premierowej odsłonie spotkania, w pełni kontrolowali przebieg partii, zwyciężając zdecydowanie 25:17. W drugim secie to siatkarze Enea Czarnych Radom "doszli do głosu". Prym w ataku wiódł Nikola Meljanac, który prezentował wysoką skuteczność w akacjach ofensywnych.

Radomianie w drugiej odsłonie wygrali 25:19. W kolejnych dwóch setach byliśmy świadkami prawdziwej, męskiej rywalizacji na parkiecie w hali Nysa. Wojskowi udowodniali na boisku, że ich forma sportowa wyraźnie idzie "do góry". Po zaciętej i wyrównanej walce w trzecim secie zwycięsko wyszli siatkarze PSG Stali. Zespół z Nysy zwyciężył 25:22. W czwartej partii to Enea Czarni Radom mieli od początku kilku punktową przewagę. Niestety w decydującym momencie seta, gospodarze nie tylko odrobili straty do swojego przeciwnika, ale jako pierwsi mieli piłki setowe. Stalowcy dopięli swego i w czwartym secie wygrali 25:23, a w całym pojedynku 3:1.

Mecz w hali Nysa podsumował przyjmujący Enea Czarnych Radom, Konrad Formela. Więcej w poniższym materiale video, przygotowanym przez telewizję klubową CzarniTV.

PSG Stal Nysa – Enea Czarni Radom 3:1 (25:17, 19:25, 25:22, 25:23)
MVP: Remigiusz Kapica
PSG Stal Nysa: El-Graoui 18, Kramczyński 9, Gierżot 5, Kapica 19, Zhukouski 1, Abramowicz 6,  Szymura (libero) oraz Muzaj 5, Kosiba 2, Włodarczyk 4, Szczurek, Jankowski
Enea Czarni RadomHofer 4, Todorovic 2, Formela 7, Meljanac 29, Rajsner 7, Kufka 6, Nowowsiak (libero) oraz Piotrowski 6, Gniecki 1, Ostrowski,  Buszek, Teklak (libero)