CzarniTV: Wojskowi odwrócili losy meczu! Triumf Enea Czarnych w Częstochowie! (VIDEO)

W ramach 10. kolejki PlusLigi mężczyzn siatkarze Pawła Woickiego zmierzyli się na wyjeździe z beniaminkiem z Częstochowy! Enea Czarni Radom przegrywali już 2:0 w setach, ale to Wojskowi ostatecznie wznieśli ręce w geście zwycięstwa! Radomianie triumfowali po tie-breaku, zapisując na swoje konto pierwsze zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi! Najbardziej wartościowych graczem, wybrany został przyjmujący WKS-u, Brodie Hofer.

Starcie w hali sportowej Częstochowa lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. Norwid pierwsze dwie odsłony zwyciężył 25:17 oraz 25:19. Enea Czarni Radom nie zamierzali jednak tego pojedynku oddawać "bez walki". Wojskowi wygrywając trzecią partię 25:23, "wlali" nadzieję w serca kibiców z Radomia. W kolejnym secie przewaga zespołu Pawła Woickiego była bezdyskusyjna. Enea Czarni wygrali aż 25:13. O zwycięzcy tego spotkania musiał zadecydować zatem tie-break. Górą w piątej partii okazali się Wojskowi, którzy wygrywając 15:10, przypieczętowali pierwsze ligowe zwycięstwo w bieżącym sezonie PlusLigi mężczyzn.

PLUSLIGA: NORWID CZĘSTOCHOWA - ENEA CZARNI RADOM (GALERIA)

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Enea Czarni Radom 2:3 (25:17, 25:19, 23:25, 13:25, 10:15)
MVP: Brodie Hofer
Exact Systems Hemarpol Częstochowa: Keturakis (4), Kogut (5), Janus (8), Sobański (10), Dulski (26), Hain (9), Takahashi (libero) oraz Espeland (3), Borkowski (2), Schmidt, Bouguerra, Kowalski, Jaskuła (libero)
Enea Czarni Radom: Hofer (15), Todorović (4), Formela (5), Meljanac (19), Rajsner (9), Kufka (3), Nowowsiak (libero) oraz Ostrowski (8), Buszek (8), Gomułka (1), Gniecki, Teklak (libero)