Komplet punktów Wojskowych! Zwycięstwo w hali Radomskiego Centrum Sportu! (VIDEO)

Siatkarze Enea Czarnych Radom od zwycięstwa rozpoczęli zmagania na parkietach PlusLigi w 2024 roku! We wtorek (2 stycznia) podopieczni Waldo Kantora w ramach 14. kolejki, pokonali przed własną publicznością zespół Barkomu Kazhany Lwów! Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrany został atakujący WKS-u, Nikola Meljanac!

Dla obu drużyn wtorkowy (2 stycznia) mecz w hali Radomskiego Centrum Sportu, był szansą na przełamanie serii ostatnich porażek w lidze. Gospodarze wciąż czekali bowiem na premierowe zwycięstwo na nowym obiekcie przy Struga 63, zaś siatkarze Barkomu po dwóch porażkach z rzędu, chcieli wrócić na ścieżkę zwycięstw.Z wysokiego "C" pojedynek w hali Radomskiego Centrum Sportu rozpoczęli Wojskowi. Podopieczni Waldo Kantora niesieni dopingiem własnych kibiców zwyciężyli w dwóch pierwszych odsłonach. Radomianie premierowego seta wygrali 25:19, a w chwilę później w bardzo przekonujący sposób pokonali Barkom 25:14. Kiedy wydawało się, że następna odsłona pojedynku będzie jedynie "formalnością", wówczas siatkarze z Lwowa udowodnili, że nie zamierzają oddać tego spotkania bez walki. Barkom zwyciężył w trzeciej partii 25:21 i wciąż liczył się w grze o końcowy sukces.Ostatnie słowo w tym starciu należało jednak do siatkarzy Enea Czarnych Radom. Wojskowi ku uciesze własnych fanów, zwyciężyli w czwartym secie 25:18, a w całym pojedynku 3:1! Było to pierwsze ligowe zwycięstwo klubu z Radomia na nowym obiekcie w hali Radomskiego Centrum Sportu! Jednocześnie Wojskowi zapisali na swoje konto bezcenny komplet punktów, dzięki któremu zniwelowali straty do KGHM Cuprum Lubin (15. miejsce w tabeli) oraz GKS-u Katowice (14. miejsce).

Teraz przed drużyną Enea Czarnych Radom przygotowania do starcia na terenie Cuprum. Mecz odbędzie się w poniedziałek (8 stycznia) o godzinie 17:30 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport. 

Enea Czarni Radom – Barkom Każany Lwów 3:1 (25:19, 25:14, 21:25, 25:18)
MVP: Nikola Meljanac 
Enea Czarni Radom: Ostrowski (6), Brodie (15), Buszek (13), Todorovic (2), Meljanac (24), Rajsner (11), Nowowsiak (libero) oraz Piotrowski, Gomułka, Gniecki
Barkom Kazhany Lwów: Gueye (7), Kowalow (15), Palonski, Szczurow (5), Tupczyj (22), Petrovs (2), Kanajew (libero) oraz Szewczenko (5), Dzardzans, Hołowen, Dowhi, Kucher, Pampuszko (libero)