Enea Czarni Radom zagrają na terenie Jurajskich Rycerzy

W niedzielę (4 lutego) podopieczni Waldo Kantora powalczą o kolejne ligowe punkty do tabeli PlusLigi mężczyzn. Przed zespołem Enea Czarnych Radom trudne zadanie, bowiem przeciwnikiem WKS-u będzie na wyjeździe Aluron CMC Warta Zawiercie. Pojedynek z Jurajskimi Rycerzami zaplanowany został na godzinę 17:30 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie, to obecnie trzecia drużyna w rozgrywkach PlusLigi mężczyzn. Zespół prowadzony przez szkoleniowca Michała Winarskiego w dotychczasowych 19. kolejkach sięgnął aż po 16. zwycięstw! Jurajscy Rycerze zgromadzili na swoim koncie 47. punktów, tracąc w 19. rozegranych meczach zaledwie 18. setów. W tym sezonie Aluron CMC Warta udowadnia, że bardzo mocno liczyć się będzie w grze o medale Mistrzostw Polski.

Zawiercianie mogą również pochwalić się kapitalną serią zwycięstw. Aluron CMC Warta od 9 grudnia 2023 roku, wygrał kolejno dziewięć ligowych pojedynków z rzędu! Warto również wspomnieć o poszczególnych siatkarzach Aluronu. Absolutnym liderem gry w ataku zespołu z Zawiercia jest Karol Butryn, który w tym sezonie zdobył już 314. punktów (3. miejsce w rankingu punktujących PlusLigi) i dodatkowo sześciokrotnie wybierany był MVP meczu PlusLigi mężczyzn. Na wyróżnienie zasługuje również Miguel Tavares Rodrigues. Portugalski rozgrywający pięciokrotnie wybierany był najbardziej wartościowych graczem meczu. Enea Czarni Radom do pojedynku na terenie Aluronu CMC Warty, podejdą podbudowani bardzo ważnym zwycięstwem przed własną publicznością. Wojskowi w ostatniej serii gier podejmowali w hali Radomskiego Centrum Sportu zespół Ślepska Malow Suwałki. Drużyna Waldo Kantora zdobyła na własnym terenie drugi komplet punktów w tym sezonie, ogrywając swojego przeciwnika w czterech odsłonach.

- To zwycięstwo było nam potrzebne jak drewno dla ognia. Brawo dla całej drużyny, bo wydaje mi się, że zagraliśmy najlepsze spotkanie w tym sezonie. Po pierwszym secie powiedziałem do zespołu, że nasza gra w końcu wygląda fajnie, stabilnie. Nie ma falowań. Wydaje mi się, że to był klucz do zwycięstwa. Plus zagrywka, bo dziś naprawdę bardzo dobrze zagrywaliśmy. Tym przełamaliśmy Ślepsk - powiedział atakujący WKS-u Bartosz Gomułka, który zaliczył debiut w podstawowym składzie Enea Czarnych Radom, a po meczu odebrał statuetkę MVP.

Przed Enea Czarnymi Radom bardzo trudny terminarz w lutym. Zespół WKS-u zagra w najbliższych tygodniach kolejno z : Aluron CMC Wartą Zawiercie, Jastrzębskim Węglem, Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PSG Stalą Nysa.

Mecz 20.kolejki: Aluron CMC Warta Zawiercie - Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie w niedzielę (4 lutego) o godzinie 17:30 w hali sportowej w Zawierciu przy ul. Blanowskiej 40. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.