Z kart historii: Puchar Polski w rękach radomskiego klubu! (VIDEO)

Dziś 14 marca, a więc wracają wspomnienia i największy sukces klubu! 14 marca 1999 roku Warka Strong Club WKS Czarni Radom sięgnęli po Puchar Polski, wygrywając w wielkim finale po tie-breaku z Yawal AZS Bank Częstochowa!


 W rozgrywanym turnieju finałowym w Sosnowcu (12-14 marca 1999 roku) najpierw radomianie pokonali Morze Szczecin 3:0, zapewniając sobie awans do półfinału. Batalia o wejście do finału, ze Stalą Hochland Citroen Nysa, również okazała się zwycięska. W tie-breaku radomianie dokonali niemal cudu. Przegrywali 7:11 i 12:14, a mimo to potrafili wygrać.

- W takim spotkaniu w życiu jeszcze nie uczestniczyłem. To było jak sen. -  nie mógł uwierzyć Adam Nowik, zdobywca dwóch decydujących piłek, w rozmowie z Kamilem Drągiem, dziennikarzem Przeglądu Sportowego.

          

W kuluarach długo dyskutowano również o zagrywce Piotra Gabrycha, który chytrym serwisem tuż za siatkę zaskoczył znakomitego obrońcę Krzysztofa Wójcika i w ten sposób obronił piłkę meczową. Podopieczni Edwarda Skorka wygrali 3:2.

Finał Yawal Jurajska AZS Bank Częstochowa – Warka Strong Club WKS Czarni Radom nie ściągnął tłumów. Pojedynek w hali sportowej w Sosnowcu był prawdziwym horrorem. Radomianie prowadzili w meczu 2:0, a w trzeciej partii mieli dwie piłki meczowe (24:22). Swojej szansy na skończenie pojedynku nie wykorzystał Artur Maroszek, mając wystawioną w górze piłkę na skrzydle, uderzył w aut. Akademicy obronili jeszcze trzeciego meczbola, a dwie dobre akcje Damiana Dacewicza zakończyły set. Częstochowianie odżyli, ale nie zdołali pogrążyć siatkarzy z Radomia. To, co nie udało się Arturowi Maroszkowi za pierwszym razem, przyniosło efekt w wygranym 15:13 tie-breaku. Siatkarze nie odjechali z Sosnowca z pustymi rękami. Obok Pucharu Polski zwycięzcy otrzymali czek na 17,5 tys. zł. Swoje odebrali również najlepsi zawodnicy.

W gronie wyróżnionych siatkarzy znaleźli się: Krzysztof Śmigiel - uznany został za najwszechstronniejszego zawodnika, Paweł Słomka za najlepszego libero, a Adam Nowik za najlepszego blokującego. Ponadto w zespole radomskim grali: Piotr Szymanowski, Artur Maroszek, Jarosław Stancelewski, Krzysztof Staniec, Marcin Kocik, Paweł Boratowski, Andrzej Piotrowski i Piotr Gabrych. W Sosnowcu zabrakło natomiast kontuzjowanego Wojciecha Stępnia.

Poniżej mogą Państwo obejrzeć tie-break finałowego meczu Pucharu Polski 1999.Wyniki meczów Czarnych Radom w turnieju finałowym Pucharu Polski w Sosnowcu w sezonie 1998/1999:
Ćwierćfinał: Warka Strong Club WKS Czarni Radom - Bosman Morze Szczecin 3:0 (25:23, 25:23, 25:23)
Półfinał: Warka Strong Club WKS Czarni Radom - Hochland Citroen Stal Nysa 3:2 (26:24, 13:25, 22:25, 25:19, 16:14)
Finał: Warka Strong Club WKS Czarni Radom - Yawal AZS Bank Częstochowa 3:2 (25:21, 26:24, 28:30, 13:25, 15:13)