Bardzo ważny pojedynek Enea Czarnych Radom! W hali RCS-u zamelduje się GKS Katowice

W poniedziałek 25 marca siatkarze Enea Czarnych Radom ponownie zameldują się w hali Radomskiego Centrum Sportu. Tym razem podopieczni Waldo Kantora przed własną publicznością zmierzą się z zespołem GKS-u Katowice. Mecz zaplanowany został na godzinę 17:30. Bilety na to spotkanie dostępne są na stronie sklep.rcsradom.pl, a pojedynek transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.Po porażce poniesionej w ostatniej kolejce w Rzeszowie, przed Enea Czarnymi Radom kolejny mecz domowy. W hali Radomskiego Centrum Sportu zamelduje się drużyna z Katowic. GKS w 26. kolejkach rozegranych na parkietach PlusLigi w sezonie 2023/2024, zgromadził na swoim koncie 7. zwycięstw i poniósł 19. porażek. Podopieczni Grzegorza Słabego przed 27. serią gier, z 22. punktami na koncie zajmują 14. miejsce w ligowej stawce.

Zespół GKS-u po zwycięstwie 26 lutego 2024, odniesionego nad Indykpol AZS-em Olsztyn, w trzech kolejnych pojedynkach musiał uznać wyższość rywali. Katowiczanie przegrali kolejno z beniaminkiem z Częstochowy, Asseco Resovią Rzeszów oraz w ostatniej kolejce z PGE GiEK Skrą Bełchatów. Zespół Grzegorza Słabego w hali Radomskiego Centrum Sportu będzie chciał nie tylko przerwać serię trzech porażek z rzędu, ale przede wszystkim zapewnić sobie już bezpieczne utrzymanie w tym sezonie. Aby tak się stało, drużyna z Katowic musi sięgnąć po komplet punktów.

Enea Czarni Radom z kolei do meczu podchodzą po przegranym meczu z Asseco Resovią. Wojskowi w starciu z rzeszowskim zespołem nie zdołali sprawić niespodzianki, przegrywając w hali Podpromie w trzech odsłonach.  - Chcemy jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu i skupiamy się już na zbliżającym się, bardzo ważnym pojedynku z drużyną z Katowic. Tak naprawdę będzie to mecz o życie. Plusem jest to, że gramy ten mecz u siebie, a we własnej hali prezentujemy się ostatnio dobrze. - powiedział przyjmujący WKS-u, Rafał Buszek.Enea Czarni Radom, aby dalej mieć realną szansę na utrzymanie w PlusLidze, muszą w starciu z GKS-em wygrać. - Jestem pozytywnie nastawiony na ten mecz. Wierze, że kibice będą naszym dodatkowym atutem, a nasza gra jak w poprzednich domowych pojedynkach, będzie również dobra. - dodaje przyjmujący zespołu z Radomia, Rafał Buszek.

Mecz 27. kolejki: Enea Czarni Radom - GKS Katowice, rozegrany zostanie w poniedziałek (25 marca) o godzinie 17:30 w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga 63 w Radomiu. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport. Bilety na zbliżający się pojedynek dostępne są do nabycia na stronie sklep.rcsradom.pl oraz w dniu meczu w kasach hali RCS. Serdecznie zapraszamy!