Podpisana umowa na zdrowie

Klub podpisał kolejne porozumienie. Tym razem Cerrad Czarni Radom sfinalizował umowę z Radomskim Szpitalem Specjalistycznym.

Porozumienie w imieniu Czarnych podpisał Marek Romanowski, przewodniczący rady nadzorczej WKS Czarni Radom SA. Szpital reprezentował dyrektor placówki Marek Pacyna. - Dla klubu to dodatkowa pomoc ze strony miasta - zaznaczył Marek Romanowski. - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest nam miło, że inicjatywa wyszła ze strony władz placówki i Anny Białkowskiej, wiceprezydent Miasta Radomia.

Andrzej Grzyb, były reprezentant kraju nie ma wątpliwości, że przy siatkówce na wysokim poziomie, taka współpraca przyniesie same korzyści. - Dla sportowca organizm jest jego warsztatem pracy. Dlatego bardzo się cieszę, że siatkarze będą mieli zagwarantowaną opiekę, może nie ponad standardową, ale wykorzystującą wiedzę i doświadczenie radomskich lekarzy - podkreśla Andrzej Grzyb.

Członek zarządu Stowarzyszenia CZARNI Radom zwraca uwagę, że w sporcie zawodowym  bardzo dużo zależy od wydolności. Same plusy z osiągniętego porozumienia widzi Marek Kwaczyński, klubowy lekarz Cerrad Czarnych Radom. - Dotychczas blisko współpracowaliśmy, ale teraz będziemy mogli jeszcze szybciej reagować.

Zadowolona jest Anna Białkowska. - Sport jest ważną dziedziną życia. Nie tylko w naszym mieście. Integruje wiele środowisk. To, że Radom poszczycić może się bardzo dobrymi sportowcami, obecnością dwóch drużyn w ekstraklasie, to efekt nie tylko atmosfery, pracy, wsparcia prywatnych inwestorów, ale i pomocy władz miasta. Mam nadzieje, że ścisła współpraca z Czarnymi przełoży się na jeszcze lepsze wyniki - zapewnia wiceprezydent Radomia.

(fot. Radio Plus)