Wyniki losowania 1/4 Pucharu Polski 2019!

Poznaliśmy wyniki losowania 1/4 Pucharu Polski! Cerrad Czarni Radom w walce o awans do półfinału krajowego pucharu, podejmie w hali MOSiR-u w Radomiu, Aluron Virtu Wartę Zawiercie!We wtorek (8 stycznia) w siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki S.A. w Warszawie odbyło się losowanie par 1/4 Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn.  W kategorii męskich drużyn do rywalizacji przystąpi sześć drużyn z PlusLigi oraz dwa zespołu z I ligi. Udział w tej rundzie zapewniony mają: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawa, Jastrzębski Węgiel, Cerrad Czarni Radom, Aluron Virtu Warta Zawiercie oraz PGE Skra Bełchatów. O pozostałe dwa miejsca w ćwierćfinale Pucharu Polski powalczą zespoły z I ligi: Stal Nysa - Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz Ślepsk Suwałki - BBTS Bielsko-Biała. Zwycięzcy tych par wystąpią w kolejnej rundzie krajowego pucharu. 

Cerrad Czarni Radom wylosowali 5.drużynę po pierwszej części rundy zasadniczej - Aluron VIrtu Wartę Zawiercie. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z mistrzem Polski, PGE Skrą Bełchatów. Jastrzębski Węgiel z kolei zmierzy się ze zwycięzcą pary BBTS Bielsko-Biała - Ślepsk Suwałki, a ONICO Warszawa ze zwycięzcą meczu Lechia Tomaszów Mazowiecki - Stal Nysa.

Pojedynek 1/4 Pucharu Polski pomiędzy Cerrad Czarnymi Radom, a zespołem Aluron VIrtu Warty Zawiercie, rozegrany zostanie 23 stycznia w hali MOSiR-u w Radomiu o godzinie 20:30!

Pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski:
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów
Cerrad Czarni Radom - Aluron Virtu Warta Zawiercie
MKS Ślepsk Suwałki / BBTS Bielsko-Biała - Jastrzębski Węgiel
Stal Nysa / KS Lechia Tomaszów Mazowiecki - Onico Warszawa

Półfinały:
ZAKSA Kędzierzyn Koźle / PGE Skra Bełchatów - Cerrad Czarni Radom / Aluron Virtu Warta Zawiercie
Jastrzębski Węgiel / MKS Ślepsk Suwałki/BBTS Bielsko-Biała - Onico Warszawa / Stal Nysa/KS Lechia Tomaszów Mazowiecki

Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 23 stycznia 2019 roku. Zwycięzcy awansują do turnieju Final Four, który w dniach 26-27 stycznia zostanie rozegrany we Wrocławiu.