Hala w Zawierciu zdobyta! Wojskowi lepsi od Jurajskich Rycerzy!

Cerrad Enea Czarni Radom pokonali na wyjeździe w ramach 8. kolejki PlusLigi, Aluron Virtu CMC Zawiercie! Podopieczni Roberta Prygla zagrali doskonały mecz, pokonując swojego przeciwnika 3:1! MVP pojedynku w Zawierciu wybrany został Karol Butryn!Premierowa odsłona pojedynku w hali OSiR w Zawierciu przyciągnęła na trybuny komplet publiczności. Znani z bardzo żywiołowego dopingu kibice gospodarzy wraz z fanami z Radomia stworzyli wspaniały doping na trybunach.

Pierwsza odsłona rozpoczęła się od ataków zawodników Roberta Prygla. Już w pierwszych wymianach z dobrej strony pokazywał się Karol Butryn, który był nie do zatrzymania na skrzydłach. Wojskowi zaskoczyli swojego rywala w polu serwisowym, a najwięcej problemów robił w tym elemencie Thanasis Protopsaltis, po którego zagraniach Wojskowi wyszli na prowadzenie (16:13). W decydującym fragmencie seta, Aluron Virtu CMC Zawiercie zniwelował straty do jednego punktu (21:20). Cerrad Enea Czarni Radom nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa w premierowej partii, w której triumfowali 25:23.

W drugiej partii Wojskowi włączyli „kolejny wyższy bieg”. Podopieczni Roberta Prygla coraz pewniej czuli się w polu zagrywki, a gospodarze mieli coraz więcej problemów ze skutecznym zakończeniem swoich ataków. Po kolejnych punktach Karola Butryna, Cerrad Enea Czarni Radom wyszli na pięciopunktową przewagę (16:11). Drużyna Marka Lebedewa nie zdołała „dogonić” swojego przeciwnika. Po punktowym bloku Alena Pajenka na Wojciechu Ferensie, Wojskowi mieli piłki setowe (24:19). Chwilę później przyjmujący gospodarzy, Wojciech Ferens popełnił błąd w ataku, a tym samym radomianie zapisali kolejnego seta na swoje konto.

W trzeciej odsłonie meczu gospodarze wrócili do gry. Aluron Virtu CMC wlał nadzieję w serca kibiców, wygrywając 25:21. Ostatnie słowo należało już jednak do drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom. Podopieczni Roberta Prygla triumfowali w czwartej partii 25:17, a w całym pojedynku w hali OSiR w Zawierciu 3:1!

Najlepszym zawodnikiem pojedynku, wybrany został atakujący Wojskowych, Karol Butryn który dla swojego zespołu zdobył 27 punktów, zaliczając 69% skuteczności w ataku.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 17:25)
MVP: Karol Butryn
Aluron Virtu CMC Zawiercie: Waliński, Malinowski, Ferreira, Kania, Verhees, Masny, Koga (libero) oraz Andrzejewski (libero), Ferens, Dosanjh
Cerrad Enea Czarni Radom: Pajenk, Boruch, Protopsaltis, Vincić, Włodarczyk, Butryn, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Kędzierski, Filip, Firszt, Sander