Wojskowi wyróżnieni na Gali Mistrzów Sportu Urzędu Miejskiego w Radomiu!

Za nami uroczysta Gala Mistrzów Sportu organizowana przez Urząd Miejski w Radomiu! Kapituła wybrała m.in. złotą dziesiątkę sportowców oraz piątkę najlepszych trenerów za rok 2019. Nie zabrakło wyróżnień za ubiegły sezon dla przedstawicieli drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom!Tegoroczna Gala Mistrzów Sportu odbyła się w Hotelu Lord w Radomiu. Podczas dorocznej imprezy Urząd Miejski w Radomiu nagrodził sportowców, trenerów i działaczy za wyniki i sukcesy osiągnięte w 2019 roku. 

- Rok 2019 był dobry dla radomskiego sportu. Gratuluję wszystkich sukcesów i radości, tych worków medali i zaszczytów, jakie przywieźliście do Radomia, zarówno przedstawicielom sportów indywidualnych, jak i zespołowych. W minionym roku udało nam się też wspólnie zorganizować wielkie wydarzenia i imprezy sportowe - powiedział podczas gali Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Tradycyjnie Kapituła czyli członkowie Rady Sportu, wybrała Złotą Dziesiątkę Sportowców, Galerię Trenerów, Nadzieję Roku, Osobowość Roku, Sponsora Roku, Imprezę Roku oraz Drużynę Roku. Wyróżnienia w dwóch pierwszych kategoriach były przyznawane bez podziału na miejsca. 

W gronie wyróżnionych sportowców znaleźli się Alen Pajenk oraz Dejan Vincić. Z kolei w "Galerii Trenerów " wyróżniony został szkoleniowiec Cerrad Enea Czarni Radom, Robert Prygiel. W kategorii "Serce dla sportu" odznakę od prezydenta miasta Radomia otrzymał Zygmunt Kądziela - były siatkarz a także trener Czarnych Radom w latach 1968-1973.


LISTA LAUREATÓW GALI MISTRZÓW SPORTU 2019

ZŁOTA DZIESIĄTKA SPORTOWCÓW:

Michał Golus
Mateusz Kaczor
Arkadiusz Kułynycz
Rossi Pereira Leandro
Paulina Nogaj
Alen Pajenk
Aleksandra Smuklerz
Obadiah Trotter
Dejan Vincić
Natalia Wosztyl 

GALERIA TRENERÓW

Dariusz Banasik
Robert Prygiel
Leszek Trzos
Robert Witka
Włodzimierz Zawadzki

NADZIEJA ROKU

Kacper Karnik pływanie
Jagoda Kibil
Dawid Krzemiński 

SPORTOWA OSOBOWOŚĆ ROKU
Thomas Renard Chardin 

SPONSOR ROKU
Firma Hydro Truck 

IMPREZA ROKU
Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce - organizator Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu.

DRUŻYNA ROKU
Radomski Klub Sportowy Radomiak Radom

SERCE DLA SPORTU

Zygmunt Kądziela
Zygmunt Malinowski
Mirosław Strzelecki