Bełchatów kolejnym przystankiem Wojskowych w walce o ligowe punkty!

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom w piątek (6 marca) rozpoczną zmagania w ramach 23. kolejki PlusLigi mężczyzn! Podopieczni Roberta Prygla po zwycięstwie w Jastrzębiu-Zdrój oraz Suwałkach, tym razem o kolejną wygraną powalczą na terenie PGE Skry Bełchatów!Drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom kontynuuje się wyjazdowych spotkań w PlusLigi. Zespół WKS-u po zwycięstwie w Jastrzębiu-Zdrój oraz Suwałkach, w ramach 23. kolejki PlusLigi, wybierze się na teren PGE Skry Bełchatów - obecnie 4. drużyny w rozgrywkach.

Zespół PGE Skry Bełchatów w obecnym sezonie PlusLigi, udowadnia że będzie się liczyć w walce o najwyższe cele. Drużyna prowadzona przez szkoleniowca Michała Gogola z bilansem 16. zwycięstw oraz 7. porażek, plasuje się na bardzo wysokim 4. miejscu. Bełchatowianie do meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom, podchodzą jednak po serii trzech porażek z rzędu. PGE Skra w ostatnich pojedynkach musiała uznać wyższość Verva Warszawa Orlen Paliwa, Jastrzębskiego Węgla oraz Aluron Virtu CMC Zawiercie. Niekorzystny bilans ostatnich spotkań sprawił, że drużyna z Bełchatowa spadła z trzeciego miejsca i obecnie plasuje się tuż za podium.Radomianie do meczu z PGE Skrą, podchodzą z kolei w odmiennych nastrojach. Cerrad Enea Czarni notują serię zwycięstw w obecnych rozgrywkach PlusLigi. Podopieczni Roberta Prygla po domowych wygranych z Asseco Resovią Rzeszów oraz Vervą Warszawa Orlen Paliwa, w kolejnych dwóch wyjazdowych pojedynkach Jastrzębski Węgiel oraz Ślepsk Malow Suwałki. Doskonałe wyniki drużyny Roberta Prygla sprawiły, że Wojskowi ponownie znaleźli się w najlepszej ósemce drużyn i dalej liczą się w grze o play-offy.

- Cieszą nas kolejne zwycięstwa, jakie udało nam się osiągnąć w ostatnich pojedynkach. Gramy obecnie jak o życie. Mamy taki ścisk w tabeli, że każdy mecz może decydować o tym, że po wygranej jesteś na piątym, szóstym miejscu, a po przegranej wypadasz poza pierwszą ósemkę. - powiedział libero Cerrad Enea Czarnych Radom, Michał Ruciak.

W pierwszej konfrontacji obu drużyn, lepsi okazali się siatkarze PGE Skry Bełchatów, którzy w Radomiu triumfowali po czterosetowej walce. Jakim wynikiem zakończy się tym razem konfrontacja w hali Energia w Bełchatowie? Odpowiedź już w piątkowe popołudnie!

Pojedynek PGE Skra Bełchatów - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie w piątek (6 marca) o godzinie 17:30,w hali sportowej Energia w Bełchatowie, mieszczącej się przy ul. Dąbrowskiego 11.

Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport. Dodatkowo będą mogli Państwo śledzić relację meczu na kanale #RadioWKS.