Coraz mniej niewiadomych w obozie Wojskowych

Powoli zaczyna kształtować się drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom na sezon 2020/2021. Na obecną chwilę w zespole Roberta Prygla zakontraktowanych jest dziewięciu zawodników. W zbliżającym się tygodniu, poznamy kolejnych siatkarzy którzy dołączą do ekipy Wojskowych.Po sezonie 2019/2020 doszło do wielu roszad w zespole z Radomia. Zespół Wojskowych opuściło ośmiu zawodników. Na pozycji atakującego fani Cerrad Enea Czarnych Radom nie zobaczą Karola Butryna, który przenosi się do Asseco Resovii Rzeszów. Po trzech latach gry w WKS-ie pożegnał się kapitan Dejan Vincić, który wybrał niemiecki zespół VFB Friedrichshafen. Na pozycji środkowego odeszli Damian Boruch oraz Alen Pajenk, który w Radomiu grał dwa sezony.

Po roku gry z zespołem Roberta Prygla pożegnali się Thanasis Protopsaltis oraz Wojciech Włodarczyk. Na libero nie zobaczymy również Michała Ruciaka, który przeniósł się do beniaminka Stali Nysa. Władze klubu podziękowały również Łukaszowi Zugajowi, który ściągnięty został w trakcie sezonu, po odejściu Michała Filipa do BKS Visły Bydgoszcz.

Podsumujmy zatem, kogo fani Cerrad Enea Czarnych Radom zobaczą w nadchodzących rozgrywkach. Ważne kontrakty z klubem mają Michał Kędzierski, Bartosz Firszt oraz Mateusz Masłowski. Nowe umowy z kolei podpisali wychowankowie radomskiego klubu Michał Ostrowski i Bartłomiej Grzechnik. Pobyt w Cerrad Enea Czarnych Radom przedłużył również amerykański przyjmujący Brenden Sander.

W ostatnich tygodniach klub mógł ogłosić pierwsze nazwiska nowych siatkarzy na sezon 2020/2021. Na przyjęciu zagra wicemistrz świata z 2018 roku, Brazylijczyk Lucas Eduardo Loh. Na ataku fani WKS-u zobaczą Daniela Gąsiora, który przeszedł z AZS AGH Kraków, a na środku siatki Dawida Dryję - poprzedni klub MKS Będzin.

- W zbliżającym się tygodniu ogłosimy nazwiska kolejnych zawodników, którzy będą grać w radomskim klubie. Kolejnego siatkarza ogłosimy już w najbliższy poniedziałek 15 czerwca - zdradził Wojciech Stępień, prezes klubu WKS Czarni Radom S.A.

Siatkarze, którzy odeszli po sezonie 2019/2020:
- Dejan Vincić
- Karol Butryn
- Alen Pajenk
- Damian Boruch
- Łukasz Zugaj
- Thanasis Protopsaltis
- Wojciech Włodarczyk
- Michał Ruciak

Drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom na sezon 2020/2021:

Rozgrywający: Michał Kędzierski
Środkowi: Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik, Dawid Dryja 
Przyjmujący: Bartosz Firszt, Brenden Sander, Lucas Eduardo Lóh
Atakujący: Daniel Gąsior
Libero: Mateusz Masłowski

Sztab trenerski:
I trener: Robert Prygiel
II trener: Dima Skoryy
Statystyk: Krzysztof Michalski
Trener przygotowania motorycznego: Kuba Szyszka
Fizjoterapeuta: Aleksandra Skalska