Wychowanek radomskiego klubu podpisał kontrakt z Cerrad Enea Czarnymi!

Kuba Sadkowski od sezonu 2020/2021 dołączy do drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom! 18-letni siatkarz gra na pozycji środkowego bloku! Kuba Sadkowski jest wychowankiem RCS Czarnych Radom. Witamy w drużynie!

Drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom pozyskała nowego zawodnika!  Do szerokiego składu zespołu Roberta Prygla włączony został wychowanek RCS Czarnych Radom, Kuba Sadkowski!18-letni zawodnik gra na pozycji środkowego i mierzy 209 cm wzrostu. Kuba Sadkowski od 2018 roku jest uczniem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Kuba Sadkowski 6 lipca został zaproszony do treningów z drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom. Młody siatkarz od początku przygotowań do rozgrywek 2020/2021 w PlusLidze prezentuje bardzo dobrą dyspozycję, czego efektem jest podpisany kontrakt z seniorskim zespołem.

- Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z możliwości dołączenia do pierwszego zespołu. Jest to dla mnie wyjątkowy i na pewno przełomowy moment w mojej przygodzie z siatkówką i kolejny krok , by rozpocząć profesjonalną karierę. Jestem wdzięczny za daną mi szansę i zaufanie od początku przygotowań z drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom. – powiedział nowy środkowy drużyny WKS-u, Kuba Sadkowski.

Szkoleniowiec Cerrad Enea Czarnych Radom, Robert Prygiel podkreśla że wychowanek RCS Czarnych Radom, przez ostatnie półtora miesiąca wykonał ogromny postęp w swojej grze.

- Jest to zawodnik  dysponujący bardzo dobrymi warunkami fizycznymi z dużą sprawnością oraz mobilnością. Kuba jest z nami od początku przygotowań i jesteśmy bardzo zadowoleni z jego postępów w grze. Przed nim jeszcze oczywiście dużo pracy, ale już teraz chcemy by poczuł atmosferę drużyny. Jeszcze w tym sezonie jest juniorem, ale mamy nadzieję, że za rok stanie się pełnoprawnym zawodnikiem PlusLigi i może stać się również przyszłością naszego klubu – powiedział trener Robert Prygiel.

Kuba Sadkowski swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w RCS Czarnych Radom, pod okiem trenera Arkadiusza Sawiczyńskiego. Wychowanek RCS Czarnych Radom  wystąpił we wszystkich jak dotąd rozegranych sparingach Cerrad Enea Czarnych Radom przed sezonem 2020/2021. 18-letni zawodnik zagrał przeciwko MKS-owi Będzin, PGE Skrze Bełchatów oraz dwukrotnie ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Witamy w drużynie Kuba!

Drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom na sezon 2020/2021:

Rozgrywający: Michał Kędzierski, Bartosz Zrajkowski 
Środkowi: Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik, Dawid Dryja, Viktor Yosifov, Kuba Sadkowski
Przyjmujący: Bartosz Firszt, Brenden Sander, Lucas Eduardo Lóh, Artur Pasiński
Atakujący: Daniel Gąsior, Dawid Konarski
Libero: Mateusz Masłowski, Maciej Nowowsiak

Sztab trenerski:
I trener: Robert Prygiel
II trener: Dima Skoryy
Statystyk: Krzysztof Michalski
Trener przygotowania motorycznego: Kuba Szyszka
Fizjoterapeuta: Aleksandra Skalska