Cerrad Enea Czarni Radom zameldują się na terenie Jastrzębskiego Węgla!

Przed Cerrad Enea Czarni Radom 12. kolejka w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. Wojskowi po dwóch zwycięstwach z rzędu, w kolejnej serii gier zmierzą się na wyjeździe z zespołem Jastrzębskiego Węgla - aktualnego wicelidera rozgrywek w sezonie 2020/2021. Mecz zaplanowany został na sobotę (7 listopada) o godzinie 17:30. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.Cerrad Enea Czarni Radom po serii czterech porażek z rzędu, wreszcie mają więcej powodów do zadowolenia. Podopieczni Roberta Prygla po kilku nieudanych występach w ostatnich dwóch pojedynkach z Vervą Warszawa Orlen Paliwa oraz Cuprum Lubin,  sięgnęli po komplety punktów. Gra Cerrad Enea Czarnych Radom wyraźnie się poprawia, a już w sobotę (7 listopada) pojedynek na wyjeździe z ekipą Jastrzębskiego Węgla.

- W przeciągu tygodnia graliśmy trzy ciężkie mecze, tym bardziej wielkie gratulacje dla drużyny jak zareagowali i ile dali serca w te spotkania. Mecz z Jastrzębskim Węglem zakończy nasz maraton meczów w ostatnim czasie. - powiedział po wygranym spotkaniu z Cuprum Lubin, szkoleniowiec WKS-u, Robert Prygiel. 

Jak podkreśla przed spotkaniem z Jastrzębskim Węglem Michał Kędzierski, to gospodarze będą faworytem najbliższego pojedynku. - Cieszymy się, że nie jesteśmy faworytem tego meczu. Takie mecze gra się na większym luzie i przeciwnikowi będzie trudno nas rozbić. Będziemy mocno walczyć. - zapowiada popularny "Kędzior", który w starciu z Cuprum Lubin pierwszy raz w sezonie 2020/2021 sięgnął po statuetkę MVP. 

Jastrzębski Węgiel w tym sezonie prezentuje bardzo wysoką formę. W siedmiu rozegranych spotkaniach podopieczni Luka Reynoldsa ponieśli tylko jedną porażkę i zapisali na swoje konto sześć zwycięstw. Ten bardzo okazały bilans spotkań, daje aktualnie siatkarzom Jastrzębskiego Węgla pozycję wicelidera PlusLigi. 

Włodarze klubu z Jastrzębia Zdrój przed sezonem dokonali wielu zmian. Po sezonie 2019/2020 z zespołem pożegnał się szkoleniowiec Slobodan Kovac oraz zawodnicy: Julien Lyneel, Christian Fromm, Piotr Hain, Graham Vigrass, Dominik Depowski, Paweł Rusek (zakończył karierę), Arturo Iglesias oraz Dawid Konarski, który w tym sezonie broni barw zespołu z Radomia. Do Jastrzębskiego Węgla trafili z kolei: Yacine Louati, Rafał Szymura, Mohammed Al Hachdadi, Szymon Biniek, Łukasz Wiśniewski, Eemi Tervaportti oraz Patryk Cichosz-Dzyga i Michał Gierżot.

Mecz Jastrzębski Węgiel - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie 7 listopada o godzinie 17:30 w HSW w Jastrzębiu Zdrój. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Pojedynek będzie transmitowany przez telewizję Polsat Sport.