Ostatnie mecze w 2020 roku! Wojskowi zagrają w Bełchatowie i na turnieju w Częstochowie

Przed Cerrad Enea Czarnymi Radom ostatnie, intensywne dni 2020 roku! We wtorek 29 grudnia podopieczni Roberta Prygla rozegrają zaległe spotkanie 11.kolejki PlusLigi. Wojskowi zmierzą się tym razem z zespołem PGE Skry Bełchatów. Stawką meczu w hali Energia będą ligowe punkty oraz awans do I Siatkarskiego Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który rozgrywany będzie w dniach 29-30 grudnia w Częstochowie. Najbliższe mecze Cerrad Enea Czarnych Radom transmitowane będą przez telewizję Polsat Sport. 


Po dwóch porażkach z rzędu, Cerrad Enea Czarni Radom we wtorek (29 grudnia) staną przed szansą na przełamanie złej passy. Tym razem zespół prowadzony przez Roberta Prygla zagra na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów. W hali Energia w Bełchatowie Wojskowi od powrotu do PlusLigi nie zdołali jeszcze wygrać. Trzy ostatnie pojedynku na terenie PGE Skry kończyły się jednak po emocjonującej walce w tie-breaku. Czy tym razem Wojskowi zdobędą halę Energia?

PGE Skra Bełchatów po problemach zdrowotnych spowodowanych koronawirusem, wróciła do regularnych występów na parkietach PlusLigi mężczyzn. Zespół prowadzony przez szkoleniowca Michała Mieszko Gogola obecnie plasuje się na 9. miejscu w ligowej tabeli. PGE Skra rozegrała do tej pory 13. meczów z czego 6. zakończyło się ich zwycięstwami. Ostatnio drużyna PGE Skry zanotowała gorsze występy. Drużyna Michała Mieszko Gogola w grudniu, w czterech rozegranych pojedynkach wygrała jedno spotkanie. 

PGE Skra 4 grudnia przegrała 3:2 z zespołem z Kędzierzyna-Koźla. 16 grudnia zespół z Bełchatowa pokonał na własnym boisku w trzech setach Indykpol AZS Olsztyn. Po tej wygranej zespół Michała Mieszko Gogola musiał uznać wyższość beniaminka z Nysy oraz w ostatniej serii gier lepsi okazali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Pojedynek z Cerrad Enea Czarnymi Radom dla PGE Skry Bełchatów będzie szansą na powrót na ścieżkę zwycięstw i awans do czołowej ósemki w lidze.

Cerrad Enea Czarni Radom do Bełchatowa również jadą z chęcią zdobycia ważnych punktów. Wojskowi po 17. rozegranych meczach mają na swoim koncie zaledwie 6. zwycięstw i 11. porażek. Zespół Roberta Prygla po wygranej kolejno z MKS-em Będzin i Stalą Nysa na początku grudnia, w dwóch kolejnych spotkaniach przegrał z Asseco Resovią Rzeszów oraz Aluron CMC Wartą Zawiercie. Aby dalej myśleć o grze w rundzie play-off, Wojskowi w hali Energia w Bełchatowie muszą zdobyć punkty do ligowej tabeli.

Starcie w Bełchatowie będzie dodatkowo pojedynkiem półfinałowym w ramach I Siatkarskiego Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który rozgrywany będzie w Częstochowie. Udział w zawodach weźmie MKS Będzin oraz gospodarz turnieju Exact Systems Norwid Częstochowa. Mecz PGE Skra Bełchatów - Cerrad Enea Czarni Radom odbędzie się 29 grudnia w Bełchatowie. Zostanie ono rozegrane w ramach zaległej 11. kolejki PlusLigi. Pozostałe trzy spotkania odbędą się już w Hali Sportowej IX LO C.K. Norwida w Częstochowie.

11. kolejka PlusLigi:
29 grudnia (wtorek)
PGE Skra Bełchatów - Cerrad Enea Czarni Radom 

Program I Siatkarskiego Tunieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego
29 grudnia (wtorek)
godz. 17.30 Exact Systems Norwid Częstochowa -MKS Będzin
godz. 20.30 PGE Skra Bełchatów - Cerrad Enea Czarni Radom (mecz w Bełchatowie)

30 grudnia (środa)
godz. 15.00 - Mecz o III miejsce
godz. 17.30 - Mecz o I miejsce