Przed Wojskowymi zaległy mecz na terenie lidera PlusLigi

W czwartek 11 lutego siatkarzy Cerrad Enea Czarnych Radom czekać będzie zaległe spotkanie w ramach 22.kolejki PlusLigi mężczyzn. Wojskowi po dwóch meczach na własnym boisku tym razem zagrają na terenie przeciwnika. Rywalem zespołu z Radomia będzie lider rozgrywek, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mecz zaplanowany został na godzinę 14:30 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.Cerrad Enea Czarni Radom nie mają łatwych meczów na zakończenie rundy zasadniczej w sezonie 2020/2021. Wojskowi po zwycięstwie odniesionym nad MKS-em Będzin, w dwóch kolejnych pojedynkach mierzyli się z czołowymi drużynami PlusLigi. 

30 stycznia w hali MOSiR w Radomiu, zameldowała się drużyna Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Wojskowi stoczyli z drużyną ze stolicy Polski czterosetowe spotkanie, które skończyło się na korzyść zespołu Andrei Anastasiego. W kolejnej serii gier rundy zasadniczej do Radomia przyjechała PGE Skra Bełchatów. Siatkarze Michała Mieszko Gogola również sięgnęli po komplet punktów wygrywając 3:1. Teraz przed Cerrad Enea Czarnymi Radom zaległy mecz 22.kolejki PlusLigi. 

Wojskowi pojadą na teren lidera PlusLigi, Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Siatkarze Nikoli Grbicia przez 19. meczów nie zanotowali żadnej porażki w obecnym sezonie. Niestety, każda passa ma kiedyś swój koniec. Ten nadszedł 31 stycznia, kiedy to w zaległym meczu 10. kolejki ZAKSA musiała uznać wyższość Asseco Resovii Rzeszów, która wygrała 3:2. Z kolei w ostatniej kolejce Kędzierzynianie, którzy grali w rezerwowym składzie, przegrali na własnym terenie z siatkarzami z Zawiercia 3:0.

- Będziemy grać o każdą piłkę i walczyć do końca. Ja ufam chłopakom, a oni mnie. A co nam zaproponuje Kędzierzyn? Nie wiem czy wyjdą tak jak z Zawierciem, czy będą grać pierwszym składem. Nie możemy gdybać tylko robić swoje. Przed tym meczem nie mamy czasu na trening, bo zaraz po meczu ze Skrą mam dzień wolnego, jeden dzień treningowy i wyjazd do Kędzierzyna. - powiedział po ostatnim ligowym meczu trener Cerrad Enea Czarnych Radom, Dima Skoryy. Mecz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie 11 lutego o godzinie 14:30 w hali sportowej AZOTY w Kędzierzynie-Koźlu. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.