VC Barkom Kazhany Lwów rywalem Wojskowych w hali RCS!

W sobotę (5 listopada) siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom ponownie wystąpią przed własną publicznością. W hali Radomskiego Centrum Sportu zamelduje się ukraiński zespół VC Barkom Kazhany Lwów! Pojedynek w hali Radomskiego Centrum Sportu w sobotę 5 listopada ponownie będzie gościć zmagania w ramach rozgrywek PlusLigi mężczyzn. Tym razem w hali sportowej przy ul Struga 63, siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom podejmą ukraiński zespół VC Barkom Kazhany Lwów!

Zespół prowadzony przez szkoleniowa Ugisa Krastinsa w tym sezonie udowodnił że nie można go lekceważyć. Barkom sezon 2022/2023 rozpoczął jednak od serii sześciu porażek z rzędu. Lepsi od drużyny z Lwowa okazali się siatkarze z Gdańska, Rzeszowa, Katowic, Warszawy, Suwałk oraz Lubina. Warto jednak zaznaczyć, że Barkom dopiero po tie-breaku przegrał z Projektem, GKS-em oraz Cuprum, inkasując punkty do ligowej tabeli.

W ostatniej, 7.kolejce PlusLigi siatkarze VC Barkom Kazhany sprawili ogromną sensację pokonując PGE Skrę Bełchatów! Drużyna z Lwowa po tie-breaku rozstrzygnęła pojedynek na swoją korzyść zapisując historyczne zwycięstwo w najlepszej lidze świata! Do meczu z Cerrad Enea Czarnymi, Barkom podejdzie mocno podbudowany i chcący przedłużyć serię zwycięstw.Radomianie do sobotniego pojedynku podejdą po porażce jaką ponieśli w Warszawie, ulegając miejscowemu Projektowi 3:0. Podopieczni Jacka Nawrockiego w dotychczas rozegranych ośmiu spotkaniach, tylko dwukrotnie wychodzili z meczów jako zwycięzcy. Mecz z Barkomem będzie już czwartym meczem w tym sezonie przed własną publicznością.  

- Zespół z Lwowa, to drużyna o bardzo dobrej fizyce oraz dużym potencjale ofensywnym, co udowodnił w wygranym meczu z Bełchatowem oraz poprzednich pojedynkach. Barkom myślę, że zaadoptował się już w PlusLidze i będzie to trudny przeciwnik. - powiedział szkoleniowiec WKS-u, Jacek Nawrocki.

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom - VC Barkom Kazhany Lwów, rozegrany zostanie w sobotę (5 listopada) o godzinie 20:30 w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga 63. Bilety na mecz dostępne są w sprzedaży na stronie www.sklep.rcsradom.pl, a także w dniu meczu od godziny 19:30 w kasach hali RCS (od ul. Zbrowskiego)

Zestaw par 8.kolejki PlusLigi mężczyzn:

GKS Katowice - Cuprum Lubin
PGE Skra Bełchatów - Ślepsk Malow Suwałki
Cerrad Enea Czarni Radom - VC Barkom Kazhany Lwów
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  - Projekt Warszawa
Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów
Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk
LUK Lublin - PSG Stal Nysa
Aluron CMC Warta Zawiercie - BBTS Bielsko-Biała