Czas na pierwszy mecz w nowym roku! Wojskowi zagrają w Hali Nysa

W niedzielę (8 stycznia) siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom zainaugurują zmagania na parkietach PlusLigi w 2023 roku! Pierwszym rywalem Wojskowych będzie na wyjeździe drużyna PSG Stali Nysa. Mecz zaplanowany został na godzinę 17:30 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.
PSG Stal Nysa w obecnym sezonie PlusLigi udowadnia, że bardzo mocno liczyć się będzie w grze o play-off sezonu 2022/2023. Zespół prowadzony przez szkoleniowca Daniela Plińskiego rok 2022 zakończył na bardzo wysokiej, piątej lokacie.

W 18. rozegranych spotkaniach drużyna z Nysy zapisała na swoim koncie 10. zwycięstw i poniosła 8. porażek. Podopieczni Daniela Plińskiego w czterech ostatnich pojedynkach sięgnęli po komplet zwycięstw. 13 grudnia Stalowcy pokonali Barkom Kazhany Lwów. Trzy dni później udanie rozpoczęli rundę rewanżową, ogrywając 3:0 zespół z Suwałk. W dwóch kolejnych pojedynkach PSG Stal okazała się lepsza w starciu z Cuprum Lubin oraz PGE Skrą Bełchatów. 

Radomianie do meczu w Hali Nysa podejdą z chęcią przełamania serii porażek w tym sezonie PlusLigi. Cerrad Enea Czarni ostatnie zwycięstwo odnieśli 19 października 2022 roku, kiedy to pokonali na wyjeździe GKS Katowice. W tegorocznych rozgrywkach Wojskowi zanotowali na swoim koncie tylko 2. zwycięstwa. Aktualnie podopieczni Pawła Woickiego z 10.punktami na koncie zajmują 15. miejsce w ligowej tabeli.

Mecz PSG Stal Nysa - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrane zostanie 8 stycznia o godzinie 17:30 w hali Nysa. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.